Výroba snowboardových překážek

Při návrhu a následné výroby snowboardové překážky je nutné hledět na několik základních pravidel: funkčnost, bezpečnost a v neposlední řadě i design.

Funkčnost:

Každá překážka by měla být vyrobena z vhodných materiálů, které se budou skládat ve funkční konstrukci správným postupem výroby. Na překážce se nesmí objevovat žádné nerovnosti (jistě ne na vrchní slidovací ploše!), aby nemohlo dojít např. k zadrhávání, či v horším případě záseku hrany snowboardu při jízdě na překážce.

Bezpečnost:

Stejně jako funkčnost tak i bezpečnost je u vyrobené překážky velmi důležitá. Postupným vývojem jsme dopěli k postupu výroby, kdy na našich překážkách nevznikají žádné ostré hrany, ale veškerá ukončení (především slidovacích částí - trubek) přechází pomocí ohybu trubek a plechů. Tato metoda je sice o dost pracnější, ale rozhodně bezpečnější z hlediska následného využívání - jízdy po samotné překážce.

Materiály:

Na výrobu překážek - hlavních slidovacích ploch u railů a beden používáme především svařované trubky různých průměrů, ale bezpečné tloušťky. U beden pak společně se dvěma postranními slidovacími trubkami tvoří jeden celek plný polycarbonate (kvalitní plast). Tento materiál je asi nejvhodnější, jelikož to po něm krásně klouže a i když se jedná o plast, má obrovskou tvrdost, nízkou teplotní roztažnost a dá se bez problémů ohýbat. Tyto nesporné výhody se ale odráží v jeho vyšší finanční náročnosti. Konstrukce překážek jsou pak povrchově ochráněny buď nátěrem nebo pozinkováním. Také se dá kombinovat s nerez ocelí.

Finanční náročnost:

Cena překážky se stanovuje podle použitých materiálů, velikosti překážky a náročnosti výroby.

Základní profily

Jednotrubka
Jednotrubka
Dvojtrubka
Dvojtrubka
T-profil
T-Profil
Box 40cm
Box 40cm
Seitl. Ledges
Bedna s přítlačákem

Základní rozměry (délka/výška):

délka výška
4,5m 50cm, 75cm, 1m
6m 50cm, 75cm, 1m
8m 50cm, 75cm, 1m
10m 75cm, 1m
12m 75cm, 1m

Pokud požadujete speciální rozměr, vyrobíme vám i překážku v rozměrech přesně podle vašeho přání!

Náhled

Vyroba Vyroba Vyroba Vyroba